Deski elewacyjne / podbitka - Okoume (Afryka)

Dostępność: duża ilość
Cena: 22,00 zł 22.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: JAF Polska
Kod produktu: JAF-Elewacja-Okoume

Opis

Elewacja to Efektowna i trwała wizytówka domu. W naturalny sposób ociepla wygląd oraz izoluje termicznie. 

W nowoczesnej architekturze drewniana elewacja jest łączona z industrialnymi materiałami, takimi jak metal i szkło. Drewniane elewacje stały się elegancką i prestiżową wizytówką najdroższych budynków w centrach miast oraz modnych dzielnic podmiejskich.  

 

Okoume (Aucoumea klaineana)

Lekkie drewno pochodzenia afrykańskiego o jednolitym usłojeniu, który przyciąga spojrzenia na całym świecie.

Delikatna łososiowo-różowa barwa desek doskonale prezentuje się zarówno na elewacjach nowoczesnych osiedli, jak i klasycznych domów jednorodzinnych.

Wytrzymałe oraz stabilne wymiarowo. Izoluje termicznie i wycisza. Wygodne w obróbce i łączeniu, z łatwością absorbuje środki malarskie oraz lakiernicze.

Ze względu na swoje walory jest chętnie wykorzystywane do budowy jachtów i łodzi.

Egzotyczny gatunek wart swojej ceny.

 

Cena za mb - 22 zł

Wykonujemy montaże tarasów oraz elewacji z oferowanych przez nas desek. Przygotowujemy profesjonalny projekt zgodnie z preferencjami klienta, wyliczamy i dostarczamy na miejsce montażu wymaganą ilość desek, po czym dokonujemy realizacji. Montaż w każdym przypadku wyceniamy indywidualnie.

  

1. Nazwa i pochodzenie:
Nazwa międzynarodowa: OKOUME
Nazwa botaniczna: Aucoumea klaineana
Rodzina: Burseraceae
Pochodzenie: Afryka


2. Opis drewna:
Kolor: jasno czerwony
Biel: wyraźnie oddzielona
Przebieg włókien: prosty
Tekstura: gładka

3. Właściwości drewna:
Gęstość (drewno o wilgotności 12%): 440 kg/m3
Skurcz styczny: 6,9%
Skurcz promieniowy: 4,6%
Wytrzymałość na ściskanie: 36 N/mm2
Wytrzymałość na zginanie: 62 N/mm2
Moduł sprężystości: 9690 N/mm2
Punkt nasycenia włókien: 40%

4. Odporność:
Grzyby: mało trwałe – klasa 4 (wg normy EN)
Termity: wrażliwe – klasa S

5. Obróbka:
Piłowanie: dobre
Suszenie: normalne, niewielkie ryzyko odkształceń i pęknięć
Łączenie/zbijanie: dobre, zaleca się nawiercanie
Wykończanie: dobre

6. Wymiar desek elewacyjnych:
15x145x1800-4550mm

Deska elewacyjna z Okoume jest produktem naturalnym. Pojedyncze deski mogą się różnić pod względem usłojenia oraz kolorystyki. Mogą również zawierać sęki (do 5cm). Ze względu na zastosowanie deski elewacyjnej na zewnątrz, deska jest poddawana działaniom czynników atmosferycznych, przez co może się odkształcać (np. łódkowanie, zwichrowanie, skręcanie), pękać (na czole deski lub po długości deski), zmieniać swój pierwotny kolor (szarzenie), jak również mogą następować zmiany w rzeczywistych wymiarach desek w porównaniu do wymiarów fakturowanych (do 10%), co nie jest podstawą do reklamacji. Na deskach mogą się pojawiać przebarwienia (np. od podkładek). Modrzew Syberyjski zawiera w sobie naturalne oleje i garbniki, które mogą wchodzić w reakcję z otoczeniem, przez co mogą wydzielać naturalne zapachy oraz powstawać plamy na elewacji. Do dopuszczalnych wad zaliczamy nierówności po obróbce mechanicznej, które powstają podczas produkcji deski elewacyjnej. W drewnie z Modrzewia Syberyjskiego występują również kanaliki żywiczne, które pod wpływem wysokiej temperatury mogą wydzielać płyn żywiczny. Ze względu na kraj pochodzenia - długi okres dostawy - deski należy umyć i zabezpieczyć olejem, albowiem podczas transportu towar może ulec zabrudzeniu. Przed montażem elewacji warto zabezpieczyć deskę elewacyjną z 6 stron olejem przeznaczonym do konserwacji elewacji drewnianej na zewnątrz. Dostawca nie odpowiada za montaż desek elewacyjnych

Spękania i przebarwienia w drewnie, są normalną właściwością drewna, która jest typowa dla wszystkich gatunków i dlatego nie może podlegać reklamacji. W szczególności dotyczy to powstających zarówno na powierzchni, jaki i od czoła desek spękań i pęknięć. Dla drewna (desek elewacyjnych) wykorzystywanych w naszej szerokości geograficznej na zewnątrz budynków, spękania te są całkowicie normalne i wynikają one ze zmiany wilgotności powietrza oraz anizotropowej budowy drewna. Pęknięcia te (tzw. pęknięcia desorpcyjne) powstają w drewnie w czasie jego wysychania na powietrzu. W okresie wiosennym, kiedy występują duże wahania zarówno wilgotności, jaki temperatury otoczenia, drewno wysycha w przyspieszonym tempie.

Cena nie zawiera kosztu dostawy.

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl