Termowane deski elewacyjne - Thermo Sosna (Europa)

Dostępność: duża ilość
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: JAF Polska
Kod produktu: JAF-Elewacja-Termojesion_20201206183225

Opis

Elewacja to efektowna i trwała wizytówka domu. W naturalny sposób ociepla wygląd oraz izoluje termicznie. W nowoczesnej architekturze drewniana elewacja jest łączona z industrialnymi materiałami, takimi jak metal i szkło. Drewniane elewacje stały się elegancką i prestiżową wizytówką najdroższych budynków w centrach miast oraz modnych dzielnic podmiejskich.   

Drewno termowane to pewność komfortowego użytkowania przez długie lata. Odporne na warunki atmosferyczne oraz degradację biologiczną. Dzięki redukcji wilgotności zapewnia lepszą stabilność wymiarową. Jest również pozbawione żywicy, co zapobiega powstawaniu wycieków. 

 

Thermo Sosna

Termososna to drewno sosnowe, które zostało poddane obróbce termicznej.

Dzięki temu jest odporne na biodegradację oraz stabilne wymiarowo. Oprócz żywicy usunięte zostały związki emitujące formaldehyd, a jej wycinanie zagraża środowisku. Piękna i trwała elewacja, bez potrzeby konserwacji.

 

 

Sosna termowana zachowuje żywy, kontrastowy rysunek surowego drewna sosnowego z charakterystycznie zaznaczonymi sękami.

Owalne sęki niczym skrzydła przerywają formy słoi rocznych, tworząc doskonałą nieregularność.

Sosna osiąga wysokość do 30 metrów, a im dalej rośnie na północ, tym jej drewno ma lepsze właściwości.

Dzięki uszlachetnieniu termicznemu sosna przybiera cieplejszą barwę karmelu.

  

Cena za mb = 15-25 zł

Wykonujemy montaże tarasów oraz elewacji z oferowanych przez nas desek. Przygotowujemy profesjonalny projekt zgodnie z preferencjami klienta, wyliczamy i dostarczamy na miejsce montażu wymaganą ilość desek, po czym dokonujemy realizacji. Montaż w każdym przypadku wyceniamy indywidualnie. 

Deski elewacyjne z Sosny termowanej pozwalają uzyskać nowoczesną naturalność i przytulny, błogi nastrój. Modyfikacje termiczne sosny zapewniają stabilność kształtu i trwałość przy długotrwałym stosowaniu na świeżym powietrzu.

W wyniku bowiem rozkładu związków celulozy (łańcuchy cukrów) drewno nie zawiera już dostatecznie dużo substancji odżywczych koniecznych dla rozwoju grzybów gnilnych (KOMO). Po zakończeniu procesu wilgotność jest zredukowana do 4-6 %.

Drewno niechętnie pochłania wodę, dlatego stabilność wymiarowa oraz właściwości izolacyjne (+25%) wzrastają.

Usunięta została żywica, dlatego nie ma ryzyka jej wypływania. Wyeliminowane zostały związki emitujące formaldehyd, co czyni drewno termowane bezpiecznym do stosowania wewnątrz i na zewnątrz domu. Bakterie zostały zabite, co skutkuje tym, że drewno jest bardziej higieniczne.

Sosna termowana pod wpływem światła i pogody nabiera atrakcyjnego srebrnoszarego połysku. Przy regularnej pielęgnacji olejem zachowuje swoją cudowną barwę średniego brązu.

Ma także zalety z ekologicznego punktu widzenia, ponieważ wywodzi się z rodzimych europejskich obszarów.

 

Przykładowe realizacje z użyciem Thermo Sosny.

 

1.  MIEJSKI DOM BARNYARD W WIKTORII

Oryginalna rezydencja była 2-pokojową edwardiańską chatą z desek z początku XX wieku. Właściciele rezydencji przyszli do architektów, którzy szukali więcej miejsca, aby sprostać obecnym wymaganiom rodziny i przyszłości.

Ten ukończony projekt jest przedłużeniem głównego domu i tłumaczy, jak żyją i jak chcą żyć. Świętowanie tych małych chwil w życiu jest integralną częścią projektu. Ich miłość do „pierwszego kubka dnia” wymagała, aby kuchnia i jadalnia były zanurzone w porannym świetle. Aby wzmocnić poranne otoczenie, projekt obłożono elewacją Lunawood Thermowood wykończoną olejem Cutek CD50.

Aby zapewnić zarówno komfort termiczny, jak i niskie zużycie energii, Lunawood Thermowood to czysty materiał zapewniający stabilność wymiarową i izolację termiczną.

Urban Barnyard House został wybrany do The Naked Architect na Open House Melbourne 2018.

Zdjęcie ©Lunawood

 

2. BUDYNEK MIESZKALNY W ALBOI, AVEIRO

Architekt Ricardo Viera de Melo z RVDM ukończył ten prototypowy apartamentowiec dla rodzin. Solidne bryły w sześciennych kreatywnych konturach z dużymi oknami kontrastują z oryginalnym otoczeniem, dodając mu uroku. 

Fasada zewnętrzna wykonana jest z trwałego i trwałego Lunawood Thermowood. Materiał nadaje się do każdego klimatu, a przewodność cieplna jest znacznie niższa niż normalne, nieobrobione drewno, co czyni go oczywistym wyborem dla Portugalii i innych krajów śródziemnomorskich.

 

3. CASA MONTAÑA

Angielski ogrodnik i jego rodzina zakochani w Asturii zdecydowali, że ich drugi dom zostanie uprzemysłowiony.

Zanurzony w nowoczesnej łaźni współczesnej formacji, ten rzeźbiony dom, otoczony historycznym otoczeniem, robi wszystko, co tylko w jego mocy, jeśli chodzi o określoną esencję tego, co trzeba by być przemysłowym.

Dom był budowany przez cztery miesiące w fabryce w Madrycie i przeniesiony do ostatecznego miejsca na 600 km, przekraczając pasmo górskie Kantabrii, gdzie został zmontowany w zaledwie 5 godzin. Czarny dach łupkowy został umieszczony przez lokalnego rzemieślnika. Casa Montaña ma piękną pionową okładzinę zewnętrzną Lunawood, która umożliwia naturalną adaptację budynku do środowiska historycznego.

Casa Montaña została nagrodzona niemiecką nagrodą Häuser „Dom roku” i została wybrana na Hiszpańskie Biennale Architektury.

Zdjęcie ©Lunawood

4. Radojewo, Poznań

Oto, co może powstać, gdy spotkają się miłośnicy drewna i natury. Naszym wyjątkowym klientom, Oli i Przemkowi, dostarczyliśmy wyjątkowe drewno do realizacji ich wyjątkowego marzenia! Z ich pasji, determinacji i miłości do drewna powstał niezwykły dom. Dom – stodoła. Nadzwyczajna stodoła, która w rzeczywistości jest ekologicznym domem pasywnym o nowoczesnych parametrach oraz przytulnym wnętrzu. Jesteśmy dumni, że mogliśmy w tym uczestniczyć. Ola i Przemek zdecydowali się na nasze produkty: deska elewacyjna Thermososna oraz Modrzew Syberyjski, deska tarasowa Thermojesion, drewno budowlane KVH, blaty Bukowe oraz produkty Osmo.

 

1. Pochodzenie:

Pochodzenie: Europa
W procesie modyfikacji termicznej drewno poddawane jest tylko działaniu temperatury
(212°C +/-3°) w otoczeniu pary wodnej. Dlatego proces ten odbywa się w sposób zupełnie
naturalny i bez dodatków chemicznych. Produkt finalny może być spalany i poddawany
recyklingowi (Nordic Ecolabel).
2. Opis drewna:
Kolor: brązowy
3. Odporność:
Grzyby: trwałe – klasa 2 (wg normy EN)
Termity: trwałe – klasa 2
4. Obróbka:
Piłowanie: łatwe
Suszenie: wolne, ryzyko pęknięć
Łączenie/zbijanie: dobre, wymaga nawiercania
Wykończanie: dobre
5. Wymiar desek elewacyjnych:
19x117mm, 20x140mm
6. Profil desek elewacyjnych:
UTV, UYL .

Opis Jakości, A - Strugana
Jakość: Lunawood® Thermo-D
Surowiec: Sosna zwyczajna (Pinus Sylvestris)
Powierzchnia: Strugana
Montaż: Odeskowanie pomostu
Wilgotność: 6 % ± 2 % po produkcji
Tolerancje:
Szerokość ± 0,50 mm
Grubość ± 0,50 mm
Długość - 10 mm, + 30 mm

Ogólna Ocena Jakości:

  • wpływ jednego defektu ocenia się, patrząc na ogólną jakość produktu,
  • deska zostaje odrzucona, jeśli jej ogólny wygląd znacznie różni się od ogólnych wymagań jakościowych,
  • w jednym produkcie dopuszczalnych jest maksymalnie kilka wad, jeśli ogólny wygląd pozostaje akceptowalny,
    na ogół 8 cm od końców desek nie podlega sortowaniu - wyjątek stanowią jednak produkty dopasowywane na końcach,
  • mogą występować różnice/odchyły w jakości do 10% całości towaru.

 

 

UWAGI: Deska elewacyjna z Termososny nie zawiera już żywicy. Pojedyncze deski mogą się różnić pod względem usłojenia oraz kolorystyki. Mogą również zawierać sęki, małe czarne sęki na krawędziach deski, drobne otwory po sękach, pojedyncze pęknięcia sęków, drobne braki w sękach na krawędziach desek, drobne uszkodzenia powierzchni deski oraz na krawędziach desek. Dopuszczalne są pęcherze żywiczne oraz wady, które są niewidoczne po zainstalowaniu. Ze względu na zastosowanie deski elewacyjnej na zewnątrz, deska jest poddawana działaniom czynników atmosferycznych, przez co może się odkształcać (np. łódkowanie, zwichrowanie, skręcanie), pękać (na czole deski lub po długości deski), zmieniać swój pierwotny kolor (szarzenie), jak również mogą następować zmiany w rzeczywistych wymiarach desek w porównaniu do wymiarów fakturowanych (do 5%), co nie jest podstawą do reklamacji. Na deskach mogą się pojawiać przebarwienia (np. od podkładek). Do dopuszczalnych wad zaliczamy nierówności po obróbce mechanicznej, które powstają podczas produkcji deski elewacyjnej. Ze względu na kraj pochodzenia - długi okres dostawy - deski należy umyć i zabezpieczyć olejem, albowiem podczas transportu towar może ulec zabrudzeniu. Dostawca nie odpowiada za montaż desek elewacyjnych.

UWAGA -  legar – drewno profilowane nie jest przeznaczony do trwałego wbudowania w obiektach budowlanych i tym samym nie jest produktem budowlanym w rozumieniu rozporządzenia nr. 305/2011. Legar – drewno profilowane jest produktem drzewnym ogólnego przeznaczenia do stosowania np. w ogrodach i tam, gdzie nie są wymagane odpowiednie zezwolenia budowlane np. ławki, donice, ogrodzenia, podesty nie związane trwale z gruntem i budynkiem i in. Legar – drewno profilowane wykonany jest z drewna naturalnego, w jego produkcji nie zostały użyte żadne środki chemiczne zmieniające w jakikolwiek jego skład lub parametry lub powodujące szkodliwość dla człowieka lub środowiska. Legar – drewno profilowane jest półfabrykatem przeznaczonym do dalszej obróbki (piłowanie, szlifowanie, wykańczanie, itp.).

 

Cena nie zawiera kosztu dostawy.

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl